WARSZTATY MDK DLA DZIECI Z UKRAINY ZE WSPARCIEM FUNDACJI ENEA

Młodzieżowy Dom Kultury w obliczu wielkiego nieszczęścia, jakim jest wojna, stworzył miejsce bezpieczne, przyjazne i spokojne dla najmłodszych z Ukrainy. Dom przy Portowej 3 jest bezpieczną przestrzenią zabawy i rozwoju. To tu w październikowe soboty zostaną przeprowadzone warsztaty, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą mogły spędzić czas, rozwijać uzdolnienia, czy wziąć udział w kreatywnych spotkaniach ułatwiających adaptację w Stargardzie.

warsztaty taneczno-fotograficzne

29 października 2022 roku zorganizowano warsztaty taneczno-fotograficzne. Nauczyciele tańca Małgorzata Rogozińska-Liwosz i Paulina Ramotowska przygotowały ciekawe zajęcia. Rozgrzewka, układy, figury, muzyka – to wszystko sprawiło pozytywne zaskoczenie wśród uczestniczek. Młodzież z koła fotograficznego na czele z Waldkiem Jaszczakiem wykonała cudowne zdjęcia w jesiennym plenerze otaczającym Willę przy Portowej 3. Uczestnicy warsztatów zaznajomili się z technikami fotografii, obsługą sprzętu takiego jak: lustrzanka cyfrowa, czy lampa studyjna. Na koniec mogli zapoznać się ze specjalistycznymi programami do edycji zgromadzonego materiału.

zdj. Daniel Leżuch

warsztaty muzyczno-plastyczne

8 października 2022 roku przeprowadziliśmy warsztaty muzyczno-plastyczne. Nauczyciele MDK: Robert Iżewski wraz z Jackiem Jankowskim przygotowali ciekawy program nauki gry na bębnach. Było głośno i zabawnie. Zajęcia plastyczne poprowadziły nauczycielki MDK Angelika Antończak i Bożena Bedorf. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością wykonując ozdoby, które posłużą jako pamiątki z udanej integracji.

 
 

warsztaty żeglarskie

1 października 2022 roku odbyły się warsztaty żeglarskie w Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie. Pogoda pokrzyżowała plany i niestety byliśmy zmuszeni zrezygnować z rejsu po jeziorze. Jednak silny wiatr z deszczem nie przeszkodził w dobrej zabawie połączonej z nauką. Poznaliśmy historię oraz liczne ciekawostki dotyczące naszego pięknego akwenu. Chętni mogli nauczyć się wiązania węzłów, a głodni zjeść przepyszne kiełbaski z ogniska.

Andrzej Karpiński/Dział promocji i organizacji imprez

Dziękujemy za pomoc w organizacji Fundacji ENEA z siedzibą w Poznaniu, Parafii Greckokatolickiej p.w. św. Józefa Kuncewicza w Stargardzie oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Stargardzie.

Skip to content