REKRUTACJA na zajęcia w MDK 2024/2025

# REKRUTACJA w MDK
  • dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury(kontynuacja): do 17 kwietnia 2024 roku
  • dla dzieci i młodzieży chcących rozpocząć swoją przygodę z Młodzieżowym Domem Kultury trwa od 15 maja do 07 czerwca 2024 roku
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji: 20 czerwca 2024 roku
/INFORMACJA /nazwy kół i wiek dzieci

PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA

OD 13 LAT

KOŁA PLASTYCZNE

Od 6 lat

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

OD UKOŃCZONYCH 3 LAT DO 5 LAT

KLEMENTYNKI

6 LATKI ( ROCZNIK 2018)

AKADEMIA RUCHU

DZIECI 7 LETNIE

NOWE ZESPOŁY TANECZNE

7 LAT, 8 LAT, 9 LAT

GRAFIKA

OD 10 LAT

CERAMIKA – GLINA

OD 8 LAT

SZYCIE

OD 8 LAT

SZACHY

OD 7 LAT

PRACOWNIA TELEWIZYJNA

OD 14 – 21 LAT

SPRAWNE RĘCE

OD 12-16 LAT

SZABLA HISTORYCZNA

OD 12-21 LAT

SZTUKA UŻYTKOWA

OD 8 LAT

SZTALUGI

OD 10 LAT

RYSUNEK

OD 7 LAT

GITARA

OD 10 LAT

INSTRUMENTY KLAWISZOWE

OD 9 LAT

PERKUSJA

OD 9 LAT

BĘBNY

OD 9 LAT

RYTMOS

OD 10 LAT

MODELARSTWO RAKIETY

OD 10 LAT

ZESPOŁY WOKALNE

OD 7 LAT

/NOWOŚCI /w MDK

 

Trwa rekrutacja do nowopowstałych pracowni i kół MDK. Zapoznaj się z ofertą i weź udział w naborze! Co nowego?

1.Pracownia sztuki użytkowej

oferuje możliwość różnorodnych działań twórczych, by zwykłym przedmiotom nadawać unikatowy charakter. Powstaje tutaj wiele ciekawych i użytecznych rzeczy, między innymi stroiki , ozdoby świąteczne, dekoracyjne zawieszki, ramki, organizery, biżuteria oraz inne przedmioty użytkowe. Tworzymy również ozdoby, które mogą stać się indywidualnym i niepowtarzalnym prezentem na każdą okazję.

Zajęcia mają na celu kształtowanie i doskonalenie umiejętności manualnych, wyrabianie poczucia estetyki, dokładności, systematyczności, umiejętności racjonalnego wykorzystania materiału i posługiwania się narzędziami oraz poznania różnych aktywności (decoupage, scrapbooking, makrama i inne). Zajęcia w pracowni rozwijają wyobraźnię, mobilizują do twórczego wysiłku oraz uczą współdziałania w grupie. Uczą projektowania i wykonania przedmiotów codziennego użytku o walorach artystycznych.

Nauczyciel: Angelika Antończak

Zapraszamy dzieci, które ukończyły 8 lat.

2.Laboratorium rysunku

uczestnicy spróbują swoich sił przy sztalugach. Będą rysować i malować martwą naturę. Będzie nauka pozowania, niczym prawdziwi modele oraz tworzenie kompozycji w różnych technikach: kolażu, witrażu, frotażu i asemblażu. Poznamy sylwetki artystów i dowiemy się co nieco o historii sztuki.

Prowadzący: Jonatan E. Jurkowski  doktorant Akademii Sztuki w Szczecinie. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7-18 lat.

3. Ogródek tkaniny

poznamy wszystko co jest związane z tkaniną i papierem. Będziemy tkać, wyszywać, filcować, malować na tkaninie, robić na drutach i szydełku. Nauczymy się makramy i batiku, będziemy czerpać papier, a nawet założymy mały ogródek, gdzie będziemy hodować rośliny, takie jak len, który później zbierzemy i wykorzystamy do tworzenia naturalnych prac.

Prowadzący: Jonatan E. Jurkowski doktorant Akademii Sztuki w Szczecinie. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7-18 lat.

4. Studio piosenki

Śpiewanie to połączenie aktorstwa z emisją głosu, więc na zajęciach będziemy próbowali odkryć wszystkie możliwości naszych strun głosowych oraz uczyć się maniery scenicznej. Będziemy zwracać uwagę na emocje, aby jak najlepiej przekazać treść wykonywanych utworów oraz doskonalić ruch sceniczny. Będziemy wykonywać piosenki ze znanych animacji oraz piosenki z repertuaru dostosowanego do wieku dzieci.

Prowadząca: Paulina Pryciak – laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Stypendystka Prezydenta Miasta Stargard. Wychowanka MDK – grupa Rupaki.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7-10 lat.

5. Pracownia Telewizyjna

Dobrze się czujesz przed kamerą? Może jednak wolisz stanąć za kamerą? Zapraszamy przyszłych redaktorów, youtuberów, dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców do wspólnego tworzenia materiałów telewizyjnych, relacji, reportaży.

Prowadzący: Waldemar Jaszczak – uznany fotografik, wieloletni pracownik TV.

Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 21 lat.

6. Szermierka historyczna
Interesujesz się sztukami walki? Chcesz nauczyć się władać szablą? Zapraszamy na zajęcia szermierki historycznej. Uczestnicy poznają tajniki szabli polskiej i nauczą się władać tą kultową bronią. Organizatorzy zapewniają podstawowy sprzęt, dlatego wystarczy strój sportowy, trochę odwagi, mnóstwo ciekawości i można zaczynać przygodę z żywą historią.

Prowadzący: Maciej Piaszczyński, pracownik MDK, działa czynnie w grupach rekonstrukcji historycznej XVII w. Miłośnik broni białej i jazdy konnej.

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 21 lat.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do naszych pracowni można uzyskać na stronie www

oraz pod numerem tel. 91 834 43 01.

2 thoughts on “REKRUTACJA na zajęcia w MDK 2024/2025”

  1. Dzień dobry, kiedy będą na stronie dokumenty do uzupełnienia dla dziecka, które chce rozpocząć przygodę z MDK? Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content