ZESPÓŁ TANECZNY "APLAUZ"

ZESPÓŁ TANECZNY APLAUZ

Zespół taneczny Aplauz powstał w roku 1990. Założycielem grupy jest Beata Górak, a od roku 1994 wspólnie prowadzi ją z Agnieszką Dryjańską. Nauka tańca prowadzona jest w pięciu grupach, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Zespół skupia ok. 100 dziewcząt. 

Naukę tańca prowadzimy w oparciu o technikę jazzową, modern jazz, klasyczną i współczesną. Ponadto wyszukujemy muzykę, tworzymy choreografie, projektujemy kostiumy, co w sumie daje wysoki poziom artystyczny zespołu. Staramy się dostosowywać umiejętności uczestników do trudności układów tanecznych nie obniżając przy tym poziomu zespołu. Zależy nam, aby dziewczęta nauczyły się nie tylko dobrze tańczyć, ale również umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności za nią.

Pragniemy kształtować pewne nawyki estetyczne jak również żywieniowe. W miarę możliwości staramy się aby dziewczęta wyjeżdżały na imprezy taneczne w szczególności wojewódzkie, ogólnopolskie i międzynarodowe, nawiązywały znajomości z innymi zespołami, szkoliły swój warsztat taneczny, tym samym nabywały doświadczenie i wzbogacały swoje doznania artystyczne.

zdj. Antek Domaradzki
zdj. Roksana Woźniak
nauczycielka, choreograf

BEATA GÓRAK

BIO

nauczycielka, choreograf

AGNIESZKA DRYJAŃSKA

BIO

Skip to content