Patrząc inaczej
- widzisz więcej

twórczyni pedagogiki specjalnej

W 2022 roku mija 55. rocznica śmierci Marii Grzegorzewskiej – twórczyni pedagogiki specjalnej. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli.

W maju obchodziliśmy także 100. rocznicę utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, stąd pomysł na zorganizowanie wystawy „Patrząc inaczej – widzisz więcej”.

Mnie osobiście pozostaną w pamięci wypowiadane przez Marię Grzegorzewską zdania, tak charakterystyczne dla jej poglądów i samego życia: "Życzliwość wywołuje życzliwość, przyjaźń rodzi przyjaźń; Każdy człowiek ma prawo do miejsca w społeczeństwie i do osobistego szczęścia"
Małgorzata Flas
Dyrektor MDK

Wystawę otworzyła Ewa Sowa – Zastępca Prezydenta Miasta Stargard. Uroczystość uświetniły artystycznie: Zespół Rupaki pod kier. Ewy Krysian i grupa instrumentalna „Bębny Jambe” pod kier. Roberta Iżewskiego.

Podziękowania za współtworzenie tego niesamowitego projektu kierujemy do: Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie i Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.

Skip to content