Akademia Przedszkolaka
Akademia Przedszkolaka

Naszym celem jest stworzenie Akademii marzeń – miejsca, w którym dzieci będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne, będą wysłuchane oraz zrozumiane. Pragniemy podczas zajęć stworzyć domową atmosferę i jednocześnie zapewnić edukację na jak najwyższym poziomie.

Chcemy, aby mieli Państwo poczucie,

że zostawiają swój największy Skarb – dziecko, pod skrzydłami osób, które całe serce wkładają w pracę z dziećmi. Właśnie takie jesteśmy… w końcu same także jesteśmy mamami!

Do zobaczenia w Akademii Przedszkolaka!

Akademia Przedszkolaka – to tu edukujemy, rozwijamy i bawimy. Istniejemy po to, aby zapewnić swoim wychowankom wszechstronny rozwój psycho-fizyczny, dobry start na drodze dalszej edukacji, samodzielność i zdobycie umiejętności dobrego wśród rówieśników.
Nasza Akademia jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców.


Koncepcję edukacji osadziliśmy na głęboko rozumianym dialogu rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego. Współtwórcami naszych działań i współautorami sukcesów dzieci, są rodzice. Zapewniamy im wsparcie w ich roli wychowawczej oraz dostęp do rzetelnej i szczegółowej informacji o postępach ich dzieci.


Stwarza przyjazną, domową atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki do rozwijania osobowości dzieci, zaspokaja potrzeby dzieci, wspiera w rozwijaniu zdolności i zainteresowań.

Wykorzystuje naturalną potrzebę działania dzieci stwarzając takie sytuacje, które wyzwolą u niego przeżycia i skłonią do kreatywnego ich wyrażania.

Co czeka dzieci w ciągu roku? Mnóstwo atrakcji i cudownych chwil!
Koncerty, przedstawienia, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne o jakich nikomu się nie śni oraz prawdziwe szaleństwo przedszkolaka. Ci najmłodsi mają okazję podziwiać także „świat dorosłych” od jak najlepszej strony – od najmłodszych lat stykają się z wrażliwymi, utalentowanymi i otwartymi wychowankami pozostałych grup Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. 
nauczyciel

Bożena Bedorf

nauczyciel

Ewa Kowalczyk

Rok szkolny 2014/2015

Dzieci z Akademii Przedszkolaka tym razem zostali zaproszeni do Zajęczej Chatki. W piątek, 5 grudnia aktorzy z Krakowa ponownie sprawili, że dzieci jak i ich rodzice świetnie się bawili!

Chlebowy Dom w Marianowie. To do niego w środę, 19 listopada, trafili nasze dzieciaczki z Akademii Przedszkolaka. Przyszli piekarze wykazali się niesamowitym zaangażowaniem podczas zajęć na temat wypieku chleba. A wypieki… sprawdziliśmy – były pyszne! Stargardzcy piekarze już powinni czuć lekką konkurencję.

Rok szkolny 2008/2009

Dnia 18 lutego 2009 r. w Akademii Przedszkolaka w grupie czterolatków odbył się Konkurs Piosenki Rodzinnej, którego pomysłodawcą jest jeden z opiekunów grupy Robert Iżewski.

   

Rok szkolny 2005/2006

Czas ten nie przyniósł większych zmian w zasadach oganizacji w Akademii Przedszkolaka. Zajęcia prowadzą:
Bożena Bedorf, Jolanta Brejdak, Jacek Jankowski, Robert Iżewski. Spotykamy się w ośmiu grupach dwa razy w tygodniu. Bawimy się na zajęciach umuzykalniających, a potem odpoczywamy przenosząc na papier za pomocą farb (i nie tylko) swoje twórcze pomysły. 

Oprócz zajęć prowadzonych według harmonogramu wiele się wydarzyło. Jesienią wybraliśmy się do Centrum Zabaw dla dzieci, aby poprawić sobie humory w deszczowe, szare dni. Zabawa była przednia. W końcu mogliśmy skakać, przewracać się, zjeżdżać, wspinać, robić fikołki i nikomu to nie przeszkadzało.         

W grudniu jak zwykle odwiedził nas Mikołaj. Co roku zagląda do nas na zabawę choinkową, a to dlatego że jesteśmy najgrzeczniejszymi dziećmi na świecie. Bawił się z nami w kole, a później wręczył wszystkim paczki. W tym roku również się spóźnił, ale dzięki temu dłużej bawiliśmy się na zabawie i mieliśmy czas na słodką przekąskę.

W lutym odwiedził nas teatr „VAŚKA” z Torunia i wspólnie z aktorami graliśmy na scenie w przedstawieniu pt.: „Zagraj z nami”. Teraz czekamy na kolejne ich przyjazdy. Obiecali pojawić się w marcu.

Rok szkolny 2004/2005

W roku szkolnym 2004/2005 w Akademii Przedszkolaka zajęcia prowadzone są w 8 grupach. Nauczyciele prowadzący to:

Bożena Bedorf – plastyka i zajęcia umuzykalniające (grupa I – IV),
Jacek Jankowski – język angielski (grupa IV – VIII),
Jolanta Brejdak – plastyka (grupa V – VIII),
Robert Iżewski – zajęcia umuzykalniające (grupa V – VIII).

Jak w poprzednim roku rozpoczęliśmy wspólne zabawy i działania twórcze. Nasza pracownia rytmiki wzbogaciła się o nowe pomoce uatrakcyjniające zabawy. 

W listopadzie wszyscy razem obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy przedstawienia teatralnego „Bajki nie tylko dla dzieci”, przygotowanego przez grupę teatralną prowadzoną przez Majkę Cierocką w Młodzieżowym Domu Kultury. 
W grudniu odwiedził nas Mikołaj z prezentami i razem z nami pląsał, bawił się na „Balu Przebierańców”. 

W styczniu odwiedziło nas Pogotowie (ale nie, to nie znaczy, że zdrowie nam szwankuje) Teatralne ze Szczecina z przedstawieniem pt.: „Podróże Koziołka Matołka”. Bardzo nam się podobało. Wspólnie z bajkowymi postaciami śpiewaliśmy i tańczyliśmy.

Rok szkolny 2003/2004

Znamy się już dobrze i bardzo lubimy wspólnie spędzać czas. Spotykamy się systematycznie dwa razy w tygodniu (o ile mama, albo babcia nie zapomni nas przyprowadzić). Razem tańczymy, śpiewamy, gramy na instrumentach, bawimy się w balet, urządzamy gonitwy planowane przez naszą panią, (częściej planowane przez nas). Na plastyce tworzymy małe dzieła sztuki, którymi wszyscy się zachwycają (nie wiadomo dlaczego?). Przed świętami wykonaliśmy ozdoby choinkowe tak piękne, że zajmują one naczelne miejsce na naszych choinkach.

Przez cały rok byliśmy bardzo grzeczni i dlatego odwiedził nas Mikołaj z całym workiem prezentów. Jest nas bardzo dużo w Akademii, więc musieliśmy spotkać się z nim na trzech zabawach choinkowych. Było bardzo świątecznie i wesoło. Wszyscy przebraliśmy się za różne postaci z bajek, filmów, albo wymyślone przez mamę. Rodzice bawili się razem z nami przy dĄwiękach skocznej muzyki. Z sufitu posypały się balony, które pękały w naszych uściskach. Mikołaj się trochę spóĄniał (bo nie było śniegu), więc chętnie wzięliśmy udział w wielu konkursach. Zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć(aby nie zapomnieć jak wygląda), bo nie odwiedzi nas wcześniej niż za rok. Całe szczęście, że jest jeszcze na świecie Wielkanocny Zając i takie święto jak Dzień Dziecka to da się jakoś przeczekać do wigilii.

Pani Bożena postanowiła stworzyć nam galerię prac plastycznych „BAZGROŁA”. Prawie wszystkie nasze prace zabiera na wystawę. Dobrze, że chociaż pozwoliła nam zatrzymać laurki i korale z makaronu, które zrobiliśmy dla naszego Dziadka i Babci. Pogodziliśmy się z tym, że nasze prace pozostaną w MDK (ale tylko na jakiś czas).

Na koniec roku zabierzemy je do domu i będą ozdabiać nasze pokoje. Teraz prezentujemy nasze pierwsze dzieła.

W czasie ferii wybieramy się z wizytą do Teatru Pleciuga na przedstawienie Pt: „Muszka”. Pojedziemy autokarami i zabierzemy ze sobą mamy (niech też coś mają z życia).

Wyprawa do Pleciugi była udana. Przedstawienie pt.: „Muszka” bardzo nam się podobało. Przeżyliśmy chwile grozy, gdy pająk ogromnymi mackami porwał Muszkę Złotobrzuszkę. Ale wszystko dobrze się skończyło. My też szczęśliwie powróciliśmy do MDK i potem na zajęciach bawiliśmy się w podpatrzony teatr przy utworach ze spektaklu „Muszka”. 
W maju odwiedziło nas Pogotowie Teatralne ze Szczecina (aby zaspokoić nasz apetyt na sztukę) z przedstawieniem pt.: „Ekologiczne przypadki Pana Agatki”. Nauczyliśmy się jak segregować śmieci, aby uratować naszą ziemię przed katastrofą ekologiczną.

Następne ważne wydarzenie jakiego doświadczyliśmy to Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Wzięło w nim udział wielu przedszkolaków ze Stargardzkich zerówek i przedszkoli. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Zespół Akademii Przedszkolaka zaprezentował dwie piosenki (poza konkursem)
W trakcie oczekiwania na werdykt jurorów obejrzeliśmy inscenizacje wierszy dla dzieci, prezentowane przez koło teatralne MDK. 

Kolejne ważne wydarzenie w naszym życiu to Dzień Dziecka. Cała Akademia Przedszkolaka pojechała autokarami nad jezioro Miedwie, gdzie wzięliśmy udział w barwnym festynie. Było nas ponad 100 osób (nie licząc rodziców). Bawiliśmy się przy dĄwiękach muzyki, braliśmy udział w konkursach, śpiewaliśmy, robiliśmy barwne makijaże na twarzach, a cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda. W czasie naszej zabawy pracownicy MDK (bo to nie było ich święto) pichcili dla nas kiełbaski z grila. Na pożegnanie dostaliśmy słodki prezent i autobusy zawiozły nas pod wrota MDK.

Skip to content