DOZWOLONE DO LAT 19
ogólnopolski festiwal dozwolone do lat 19
PRZEDŁUŻAMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO 1.04.2025!
LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH PODANA ZOSTANIE 06.04.2025 (NIEDZIELA) w godzinach wieczornych.
Wydarzenie ,,Dozwolone do lat 19’’ to organizacja festiwalu piosenki polskiej oraz warsztatów (dla chętnych) dedykowanych śpiewającym dzieciom i młodzieży do lat 19 (soliści, duety i zespoły wokalne). Koncert finałowy uświetnia dodatkowo gość specjalny – uznana gwiazda muzyki polskiej. W 2023 r. w jury zasiedli Elżbieta Zapendowska, a także Tadeusz Seibert. W 2024 w jury zaszczycili Nas swoją obecnością Damian Ukeje oraz Agnieszka Hekiert.
W tym roku ogłaszamy już 23 edycję Naszego Festiwalu!
Przesłuchania odbędą się 26 kwietnia , a Gala Finałowa 27 kwietnia 2025 r. w Stargardzie!
Nagroda Główna GRAND PRIX 1000 euro ufundowana przez SAWP!!!
Robimy WSZYSTKO aby każda kolejna edycja była wyjątkowa!
UWAGA ! UWAGA!!!! Na wasze prośby przedłużamy czas do 01 kwietnia 2025r.!
HARMONOGRAM FESTIWALU
26 kwietnia 2025 roku – SOBOTA
Miejsce: Stargardzkie Centrum Kultury [ul. Piłsudskiego 105]
sala widowiskowo-kinowa
9:15 – 10:15 Próby mikrofonowe dla uczestników festiwalu
10:30 – 16:00 Przesłuchania konkursowe
23:00 Publikacja nazwisk Laureatów na stronie organizatora: www.mdk.stargard.pl
27 kwietnia 2025 roku – NIEDZIELA –
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury [ul. Portowa 3]
10:00 – 13:00 Warsztaty wokalne prowadzone przez Jurorów
Miejsce: Stargardzkie Centrum Kultury [ul. Piłsudskiego 105]
sala widowiskowo-kinowa
16:00 – 16:45 Próby po warsztatowe dla Laureatów
17:00 Koncert FINAŁOWY
JURY FESTIWALU

Mika Urbaniak
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" -mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi. Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu "Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie. Ostatni duetowy album Victora i Miki Urbaniak pt. „ArtPop” zawiera covery z lat 80 i 90 w znakomitych i zaskakujących aranżacjach.

Mika Urbaniak

Ewa Krysian
Autorka tekstów i muzyki ponad 400 piosenek. Autorka spektakli muzycznych, juror festiwali muzycznych i konkursów recytatorskich. Ewa Krysian: jest założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu RUPAKI, która własną pracę artystyczną rozpoczęła w roku 1978. Nazwa zespołu wywodzi się z wiersza Danuty Wawiłow "O Rupakach". Twórczość literacka tej autorki stała się kanwą znacznej części repertuaru piosenkowego zespołu. Muzykę, a niekiedy także teksty wykonywanych przez Rupaki utworów oraz scenariusze spektakli tworzy sama Ewa Krysian. Śpiewane przez uzdolnionych młodych wykonawców piosenki dotyczą rożnych aspektów życia codziennego dzieci. Około 200 z nich stanowi autorski repertuar zespołu. Rupaki ukształtowały własny styl, budowany w oparciu o różne formy artystycznej ekspresji – muzykę, teatr, taniec, plastykę i wizualizację. Dzieci pracują w dwóch grupach wiekowych: Rupaki (dzieci starsze) i Mini Rupaki (najmłodsi).

Ewa Krysian

Natalia Niemen
Jest córką muzyka Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen. Ma młodszą siostrę, Eleonorę, która także jest piosenkarką. Ukończyła średnią szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, uczęszczając do klasy altówki. Kariera muzyczna Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki grającej w orkiestrze. Jako dziecko słuchała wykonawców r’n’b, takich jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin i Wilson Pickett. Na scenie zawodowej zaczęła śpiewać w 1997, towarzysząc w chórkach Natalii Kukulskiej. W marcu 1998 wydała album pt. Na opak, na który materiał napisali do niej Grzegorz Kloc, Jarosław Pruszkowski, Mirosław Hoduń i Olga Pruszkowska. W 1998 wystąpiła na 35. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu[2]. Pod koniec lat 90. została wokalistką zespołu chrześcijańskiego New Life’ M. oraz chórzystką i solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia. Koncertowała także z własnym programem, który tworzyła z mężem, Mateuszem Otrembą.
