MŁODZIEŻOWY TEATR TAŃCA

Pierwsza w Stargardzie grupa teatru tańca.

taniec i teatr

Pierwsza w Stargardzie grupa teatru tańca.

MŁODZIEŻOWY TEATR TAŃCA

W tym rodzaju teatru głównym nośnikiem treści jest taniec oraz szeroko pojęty ruch, artyści operują zarówno wysokimi umiejętnościami tanecznymi jak i warsztatem aktorskim.

Pracownia otwarta jest dla osób od 15 roku życia, które są zainteresowane tańcem, improwizacją ruchową oraz podstawami aktorstwa. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczne czy aktorskie. Uczestnicy zajęć oprócz doskonalenia warsztatu mają również możliwość współtworzenia etiudy teatru tańca, uczestnictwa we wszystkich etapach produkcji oraz prezentacji na scenie.

 

zdj. Maria Peda
zdj. Rafał Suwaj

MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA

Do zespołu teatralnego zapraszam osoby powyżej 15 roku życia, które chcą rozwijać swój warsztat aktorski. W programie zajęć znajdą się: elementarne zadania aktorskie, trening fizyczny dla aktorów/aktorek, praca nad dykcją, praca nad postacią. Efektem naszej współpracy będą pokazy etiud współtworzonych przez uczestników/uczestniczki oraz spektakl teatralny. 

nauczycielka

AGNIESZKA BORKOWSKA

Urodzona w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Debiutowała w OCH-TEATRZE, gdzie wystąpiła w „Balu manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra, w Warszawskiej Operze Kameralnej występuje w spektaklu „Czarodziejski flet”, którego reżyserem był Giovanny Castellanos.

Założycielka Kolektywu Eufeminy, w którym udziela się w roli reżyserki i choreografki. W ramach działalności grupy powstały filmy: “Linieję”, “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”, “Jeszcze Polka”.

Osiągnięcia etiudy “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”:
-nagroda publiczności w kategorii Videoperfrmance podczas Imagenations Festival
-tytuł finalisty konkursu Open Call MOV(I)E FLOW
-oficjalna selekcja na festiwal Muestra Movimiento Audiovisual
-tytuł laureata festiwalu Short to the Point w kategorii “Social Change”
-prezentacja podczas festiwalu Short Waves 2022.

Pomysłodawczyni i współprowadząca warsztaty charytatywne “No dance is illegal”, z których całkowity dochód przeznaczony był na wsparcie działalności Grupy Granica
Laureatka konkursu na premierę w ramach konferencji tańca organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, gdzie wystawiła spektakl „Absolwenci”.

Stypendystka Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzyła spektakl „No borders”.

Autorka choreografii „On ice this thin”, która zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Konkursu 3,2,1…Taniec w Krakowie oraz wygrała polskie eliminacje do konkursu SoloDuo w Budapeszcie.

MŁODZIEŻOWY TEATR TAŃCA

czwartek 17:00 -19:00

MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA

piątek 17:00 -19:00

Skip to content