PASJA

Zespół taneczny PASJA

Rozpoczął swoją działalność we wrześniu 1999 roku. Założycielką i
choreografką zespołu jest pani Małgorzata Liwosz-Rogozińska. Obecnie pracujemy w trzech grupach wiekowych:
„Pasja” – dziewczęta w wieku 15-17 lat;
„Pasja Petit” – 10- 12 lat;
„Mini Pasja” – 8 – 9 lat.
Na zajęciach spotykamy się dwa razy w tygodniu. Taneczny warsztat rozwijamy, pracując w oparciu o różne techniki tańca, głównie technikę klasyczną, modern, jazz oraz współczesną.
Szczególnie taniec współczesny pozwala nam tworzyć choreografie, którymi chcemy przekazywać określone treści, wyrażać emocje i oddziaływać na odbiorcę.
Nasze taneczne spotkania to jednak nie tylko ćwiczenia, wysiłek i praca nad przygotowaniem układów, ale również spotkania z rówieśnikami, zabawa, świetnie spędzony czas, a często
przyjaźnie na wiele lat. Oprócz umiejętności tanecznych uczestniczki uczą się również samodzielności, współdziałania w grupie i poczucia odpowiedzialności za zespół.
PASJA przez ponad 20 lat prezentuje się przy okazji różnorodnych występów w Stargardzie, a także bierze udział w turniejach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Niejednokrotnie przywozi z nich nagrody i wyróżnienia.

zdj. Antoni Domaradzki
nauczycielka

Małgorzata Liwosz–Rogozińska

Jestem wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury. Jako dziecko swoje taneczne kroki stawiałam w zespole piosenki i tańca „Błękitne Muszelki”, potem należałam do grupy tanecznej „Aplauz”.

Z wykształcenia jestem polonistką oraz logopedą, z zamiłowania nauczycielem tańca. Ukończyłam dwuletni kurs kwalifikacyjny o specjalności taniec współczesny, a swoje umiejętności taneczne doskonaliłam na różnego rodzaju warsztatach tanecznych.

Miłością, pasją do tańca staram się „zarażać” kolejne pokolenia dziewcząt. I tak trwa to już ponad 20 lat.

Skip to content