ZESPÓŁ TANECZNY "GEST"

ZESPÓŁ TANECZNY GEST

Zespół Taneczny GEST powstał w latach 90-tych. Założycielem i choreografem zespołu jest Pani Małgorzata Flas. Pracujemy w trzech grupach wiekowych: GEST MINI, GEST DUO oraz GEST.

Tworzymy choreografie oparte na technice współczesnej, modern, jazzu i klasycznej – starając się przekazywać wiele treści. Swoimi prezentacjami staramy się widza bawić, rozśmieszać, zaskakiwać i prowokować do refleksji. W zespole bardzo ważne jest partnerstwo i współdziałanie, dbamy więc o  atmosferę na zajęciach. Tradycyjnie starsze uczestniczki opiekują się młodszymi.

zdj. Antek Domaradzki
zdj. Roksana Woźniak

Umiejętności taneczne GEST

chętnie prezentuje mieszkańcom miasta, także podczas wielu festiwali tanecznych. Poziom artystyczny doceniają widzowie i jury, o czym świadczą liczne nagrody zespołu.

Od kilku lat co roku jeździmy na zimowisko do Zakopanego łącząc wypoczynek z warsztatami tanecznymi. Chętnie spędzamy też razem wakacje odwiedzając m.in. Francję, Hiszpanię, Bułgarię, Chorwację i Grecję

nauczycielka, choreograf

MAŁGORZATA FLAS

Urodzona w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Debiutowała w OCH-TEATRZE, gdzie wystąpiła w „Balu manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra, w Warszawskiej Operze Kameralnej występuje w spektaklu „Czarodziejski flet”, którego reżyserem był Giovanny Castellanos.

Założycielka Kolektywu Eufeminy, w którym udziela się w roli reżyserki i choreografki. W ramach działalności grupy powstały filmy: “Linieję”, “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”, “Jeszcze Polka”.

Osiągnięcia etiudy “MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”:
-nagroda publiczności w kategorii Videoperfrmance podczas Imagenations Festival
-tytuł finalisty konkursu Open Call MOV(I)E FLOW
-oficjalna selekcja na festiwal Muestra Movimiento Audiovisual
-tytuł laureata festiwalu Short to the Point w kategorii “Social Change”
-prezentacja podczas festiwalu Short Waves 2022.

Pomysłodawczyni i współprowadząca warsztaty charytatywne “No dance is illegal”, z których całkowity dochód przeznaczony był na wsparcie działalności Grupy Granica
Laureatka konkursu na premierę w ramach konferencji tańca organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, gdzie wystawiła spektakl „Absolwenci”.

Stypendystka Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzyła spektakl „No borders”.

zdj. Waldemar Jaszczak
zdj. Stanisław Sobolewski

GEST - Right now

Gala Zespołów Tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie 9 czerwca 2022

GEST Szepty samotności

Gala Zespołów Tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie 9 czerwca 2022

Nasze KALENDARIUM

09.01.2016 r.

Zespół taneczny „Gest” pod kierunkiem Pani Małgorzaty Flas uświetnił swoimi występami w Hali OSiR I Ogólnopolski Turniej Chłopców z rocznika 2007 „BŁĘKIT CUP”. Poza – jak zwykle wspaniałymi układami choreograficznymi – dziewczęta wzięły udział w oficjalnej dekoracji zawodników. Zobacz zdjęcia…

19.03.2016 r.

Pani Małgorzata Flas wraz ze swoimi tancerkami zawitały po raz pierwszy w Łebie na III Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej. Tancerze prezentowali ciekawe pomysły choreograficzne, wysoki poziom techniczny oraz piękną muzykę. Gest zachwycili tancerze szkół baletowych.. Nie zabrakło adrenaliny. Rozkładając rekwizyt okazało się, że jest niekompletny. Dwa elementy zostały w Stargardzie. Niezawodni jak zwykle okazali się rodzice dzieci, którzy ruszyli z pomocą. W efekcie stanęliśmy na podium! W kat. formacje do lat 11 Gest Mini – 1 miejsce w kategorii taniec współczesny, Gest Mini – 2 miejsce w kategorii jazz ; w kat. formacje 12-15 lat Gest Duo – 2 miejsce kategorii jazz, Gest Duo – 5 miejsce w kategorii taniec współczesny.

10.04.2016 r.

Po raz kolejny silna ekipa tancerek z MDK Stargard wzięła udział w XIII Nowogardzkich Spotkaniach Tanecznych. W tym roku ponad 110 zespołów rywalizowało na parkiecie. Dominowała technika show dance – czyli dynamiczna muzyka – bogate kostiumy i ciekawe rekwizyty. Tancerki z MDK Stargard zaprezentowały się w technice współczesnej i modern jazz. Podczas uroczystej Gali wszystkie zespoły z MDK stanęły na podium i otrzymały medale.

 

Kategoria do 11 lat: Gest Mini (choreografia Małgorzata Flas) – 1 miejsce

Kategoria 12-15 lat: Gest Duo (choreografia Małgorzata Flas) – 1 miejsce

23.04.2016 r.

Na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury w Stargardzie zespoły taneczne prezentowały swoje ciekawe choreografie w ramach Powiatowych Konfrontacji Tanecznych. W konkursie udział wzięło 8 zespołów tanecznych (łącznie 142 osoby), w tym 7 zespołów z naszej placówki. 

 

Nagrody pieniężne otrzymali: Zespół Gest Mini za choreografię Małgorzaty Flas ,,Zimowa fantazja”

Wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną otrzymał: Zespół Gest Duo – nauczyciel Małgorzata Flas

14.05.2016 r.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby Przytoczna po raz kolejny stała się stolicą tańca. To wszystko za sprawą III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Dance- Passion and Life”. 14 maja br. odbyła się wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na wysokim podium stanęły tancerki z MDK Stargard. 

Gest Duo: 1. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 12-15 lat) – nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Duo: 2. miejsce (kat. miniatura taneczna 12-15 lat) – nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 1. miejsce (kat. miniatura taneczna 7-11 lat) – nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 2. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 7-11 lat) – nauczyciel: Małgorzata Flas

05.06.2016 r.

M.in. zespół taneczny Gest wziął udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Sulechowie. Dziewczęta z zespołu „Gest” pod kierunkiem pani choreograf Małgorzaty Flas w ten sposób zakończyły prezentacje w festiwalach tańca w roku szkolnym 2015/2016. Na miejscu rywalizowały 64 zespoły prezentując ciekawe pomysły choreograficzne i wysoki poziom techniczny. Upał doskwierał bardzo naszym tancerkom, ale nie poddawały się i na parkiecie dały z siebie wszystko. Ostatecznie dziewczęta stanęły na podium:

Gest Mini (kategoria 9-11 lat inscenizacja): 2 miejsce
Gest Mini (kategoria 9-11 lat modern jazz): 2 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat taniec współczesny): 1 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat inscenizacja): 2 miejsce

Największym sukcesem dla zespołu było zdobycie nagrody głównej Grand Prix festiwalu dla zespołu „Gest Duo” za choreografię pt. „Piszę, że…” przygotowaną przez panią Małgorzatę Flas.

09.06.2016 r.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza odbyły się jubileuszowe uroczystości. Poza prezydentami miasta oraz gości oficjalnych, na obchody 50-lecia przyszli byli i obecni nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci. Uroczystości uświetniły występy zespołu tanecznego „Gest Mini” pod kierunkiem pani Małgorzaty Flas.

Zobacz zdjęcia…

14.06.2016 r.

Podczas zakończenia roku dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasze tancerki zaprezentowały się na scenie. Dziewczęta m.in. z grupy tanecznej: Gest Duo uświetniły układami choreograficznymi uroczystość.

Marzec 2015 r.

Pierwszy Dzień Wiosny GEST świętował na Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. Tancerze prezentowali różne style taneczne zaskakując ciekawymi pomysłami. My zaprezentowałyśmy 5 choreografii

Gest Mini – 1 miejsce w kat modern jazz 9-11 lat 
Gest Mini – 2 miejsce w kat inscenizacja taneczna 9-11 lat 
Gest Duo – 3 miejsce w kat taniec współczesny 12-14 lat 
Gest – 2 miejsce w kat etiuda 18-21 lat 
Gest – 1 miejsce w kat inne propozycje taneczne 18-21 lat 

3.05.2015 r.

Świętujemy z Błękitnymi i serdecznie im dziękujemy za piękne chwile i niesamowite emocje! Rynek Staromiejski! Taniec, szpaler i wizytówka naszych Błękitnych to nikt inny jak zespoły z MDK Stargard. Dzisiaj pod okiem Pani Małgorzaty Flas.

24.06.2015 r.

Wspaniały taneczny koncert jubileuszowy na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Na scenie: Gest, Gest Duo, Gest Mini (najmłodsza grupa), Gest Reaktywacja (studentki) i Mega Gest (rodzice, w tym dwóch tatusiów). Tak świętowano 20-lecie działalności Zespołu oraz 25-lecie pracy jego założycielki i autorki choreografii, Małgorzaty Flas. 

Mega galeria Tadeusza Surmy

Artykuł red. Emilii Chanczewskiej

02-06.07.2015 r.

,,Przystań dla Tańca” to nazwa tegorocznej XXII Międzynarodowego Festiwalu Tańca, który odbył się w Gorzowie. Gest z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie zdobył wyróżnienia, natomiast Gest Duo otrzymał ,,Brązową Przystań”. Festiwal szczęśliwie zakończył taneczny rok dla Zespołów z MDK Stargard. Paulina Pytlas została zauważona wśród tancerzy i otrzymała Nagrodę za osobowość sceniczną.

28.08.2015 r.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 odbyła się w Stargardzie. Zaproszeni Goście mogli podziwiać m.in. występy Zespołu Tanecznego Gest, którym opiekunem jest Pani Małgorzata Flas.

05-06.12.2015 r.

W nocy z 5 na 6 grudnia w budynku MDK Stargard miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Ponad 80 tancerek spędziło noc w MDK Stargard, w której odbyły się nocne warsztaty taneczne, piżama party i „babskie pogaduchy” do białego rana. Pani Małgorzata Flas i Małgorzata Liwosz-Rogozińska wraz ze swoimi tancerkami zamieniły budynek w ogromną sypialnię! Rano tancerki obudził Święty Mikołaj! Wszystkie dziewczęta z „Gest” i „Pasji” serdecznie dziękują swoim nauczycielkom tańca za cudny wieczór a rodzice dołączają się do podziękowań ściskając panie i córeczki dziękując im za… „wolną chatę” w mikołajkowy wieczór!

14.12.2015 r.

Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny „Polakom na Kresach”. W koncercie, którym organizatorem było Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” wzięły udział tancerki m.in. z grupy Gest (Małgorzata Flas). Występy naszych tancerek zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem choć przy niektórych układach nie zabrakło chwil wzruszeń stargardzkich kresowiaków.

31 maja 2014 r.

Do Sulechowa na Ogólnopolski Festiwal Tańca pojechały wszystkie grupy GESTów. 31 maja 2014r zmierzyłyśmy się z najlepszymi zespołami. Zaprezentowałyśmy 5 choreografii, wszystkie zostały wysoko ocenione. Wszystkie choreografie opracowała Małgorzata Flas.

1 miejsce GEST MINI za choreografię „Apetyt na ser”
2 miejsce GEST DUO za choreografię „Nimfy-leśne dusze”
2 miejsce GEST DUO za choreografię „W laboratorium”
1 miejsce GEST za choreografię „NOSTALGIA”
2 miejsce GEST za choreografię „Game Story”

24 maja 2014 r.

GESTY zaprezentowały się w hali sportowej Szkół Salezjańskich w Szczecinie na Festiwalu Tańca o Puchar Dnia Dziecka.
Przywiozłyśmy kolejne sukcesy.

Formacje jazz modern do 8 lat: I MIEJSCE – GEST MINI „Apetyt na ser”

Formacje jazz modern do 12-15 lat: WYRÓŻNIENIE – GEST DUO „Nimfy-leśne dusze”

Mini Formacje jazz modern powyżej 15 lat: I MIEJSCE – GEST „Nostalgia”

10 maja 2014 r.

W Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych pod patronatem Starosty Stargardzkiego wzięły udział wszystkie grupy GESTu. Jurorzy przyznali 6 nagród w tym trzy zdobyły tancerki GESTu. Zespół GEST z układem „NOSTALGIA” zdobył Wyróżnienie

z kwalifikacją do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Pyrzycach. Zespół GEST DUO z układem „Nimfy – leśne dusze” oraz Zespół GEST MINI z układem „Apetyt na ser” otrzymały Wyróżnienia z nagrodami finansowymi.

13 kwietnia 2014 r.

Hala Sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie tętniła muzyką i tańcem. Na parkiecie podczas XI Nowogardzkich Spotkań Tanecznych rywalizowało 87 zespołów. To pierwszy konkurs najmłodszej naszej grupy GESTU MINI, który zaprezentował się rewelacyjnie w układzie „Apetyt na ser”. 

Kategoria 6-10 lat: GEST MINI – 1 miejsce

Kategoria 11-14: GEST DUO – 1 miejsce

Kategoria pow. 15 lat: GEST – 2 miejsce

22 marca 2014 r.

Rozpoczął się Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Żarach. W konkursie wzięło udział 90 grup tanecznych z Polski i Niemiec. GEST uczestniczył w Festiwalu już trzeci raz rywalizując w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Zdobyłyśmy 4 puchary.

Kat. TANIEC WSPÓŁCZESNY 12-15 lat – GEST DUO – II miejsce

Kat. TANIEC WSPÓŁCZESNY 19 i więcej lat – GEST – I miejsce

Kat. MODERN JAZZ 12-15 lat – GEST DUO – II miejsce

Kat. MODERN JAZZ 19 i więcej lat – GEST – III miejsce

26 kwietnia 2013 r.

W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lęborku. W konkursie nie mogło zabraknąć GESTu. Dziewczęta już po raz kolejny udowodniły, że uwielbiają tańczyć i robią to całym sercem. W Lęborku jury oceniło nasze grupy bardzo wysoko.

Gest – GRAND PRIX i I miejsce w kat. powyżej 16 lat – inne formy tańca
Gest – III miejsce w kat. powyżej 16 lat – miniatura i inscenizacja taneczna
Gest Duo – II miejsce w kat.12-15 lat – miniatura i inscenizacja taneczna

Grupy Gest i Gest Duo za wysoki poziom artystyczny otrzymały nominację do udziału w 40. Jubileuszowym Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Kielce-2013. Kolejny dzień, podczas Europejskich Dni Tańca w Malborku pozwolił nam zmierzyć się z silną konkurencją. Zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny

i wspaniałe kostiumy. W każdej kategorii było kilkanaście zespołów. Do I miejsca zabrakło nam 4 punktów.

Gest – VII miejsce w kat. formacje powyżej 15 lat – inne formy tańca
Gest Duo – V miejsce w kat. 12-15 lat – inne formy tańca

Dziewczęta choć bardzo zmęczone zwiedziły także największy na świecie Zamek w Malborku. Pełne wrażeń, wycieńczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu.

23 marca 2013 r.

Grupy taneczne GEST i GEST DUO pod kierunkiem Małgorzaty Flas uczestniczyły w IV Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca

w Żarach.

„GEST DUO” – I miejsce w kat. 12-15 lat Inscenizacja
„GEST” – III miejsce w kat. pow. 18 lat Inne Propozycje Taneczne.

23 czerwca 2012 r.

Udziałem w OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA W KWAKOWIE zespół GEST zakończył taneczny rok szkolny. Ponad 1000 uczestników – dzieci i młodzieży ze szkół, klubów, świetlic i ośrodków kultury z terenu całej Polski

w sobotę 23 czerwca 2012 r. prezentowało się na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

Jury, którym przewodniczyła pani Justyna Lichacy – choreograf programu „You can Dance”, obejrzało w sumie 115 prezentacji tanecznych.

GEST zdobył 5 nagród: 

w kat. taniec współczesny powyżej 16 lat, GEST – I miejsce
GEST DUO – III miejsce

w kat. miniatura taneczna do 11 lat, GEST MINI – I miejsce

w kat. miniatura taneczna powyżej 16 lat, GEST DUO – II miejsce
GEST – III miejsce

Nauczyciel, Małgorzata Flas została dodatkowo wyróżniona i otrzymała „NAGRODĘ ZŁOTEJ GWIAZDY DLA INSTRUKTORA Z PASJĄ”. Tancerki, pełne wrażeń i zadowolenia zasłużenie odpoczną podczas wakacji.

9 czerwca 2012 r.

W sobotę – 9 czerwca 2012 r. Zespół Taneczny GEST DUO z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, prowadzony przez Małgorzatę Flas prezentował się podczas Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tym razem konkurs odbywał się w Goleniowie. W zmaganiach tanecznych wzięło udział ok. 40 zespołów – laureatów, wyłonionych podczas powiatowych i miejskich konfrontacji z woj. zachodniopomorskiego. W kategorii wiekowej powyżej 15 lat zespół otrzymał tytuł laureata.

19 maja 2012 r.

W Szczecinie odbył się Festiwal Tańca o Puchar Dnia Dziecka organizowany przez Szkołę Tańca SUKCES. W konkursie wzięło udział ponad 40 zespołów prezentując się w trzech kategoriach wiekowych. Nie zabrakło również dziewcząt z GESTU, które wytańczyły podium.

w kategorii do 11 lat, GEST MINI – specjalne wyróżnienie

w kategorii powyżej 15 lat, GEST DUO – II miejsce

22 kwietnia 2012 r.

Zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie wzięły udział w IX Nowogardzkich Spotkaniach Tanecznych o puchar Burmistrza Nowogardu. W zmaganiach tanecznych rywalizowało 80 zespołów w różnych kategoriach wiekowych, niejednokrotnie zaskakując jurorów pomysłami choreograficznymi i ciekawymi kostiumami. W zależności od uzyskanego miejsca każdy tancerz otrzymał złoty, srebrny lub brązowy medal.

Zespoły z MDK uplasowały się na następujących miejscach:

W kategorii do 10 lat: GEST MINI – I miejsce

W kategorii powyżej 14 lat: GEST – I miejsce
GEST DUO – I miejsce

2 kwietnia 2012 r.

Zespół Taneczny GEST z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie prowadzony przez Małgorztatę Flas podbił stolicę naszego kraju. Dziewczęta wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym – Spontan 2012, który odbywał się na deskach Teatru Muzycznego „Roma”. Bardzo wymagające jury w składzie: Michał Piróg (juror You Can Dance), Katarzyna Kizior (tancerka You Can Dance), Bartosz Figurski (Tancerz Teatru ROMA), obejrzało 50 prezentacji w wykonaniu 36 zespołów z 13 miast, mi.in. Warszawy, Zabrza, Kielc, Krakowa, Kutna, Poznania, Stalowej Woli, Kłodawy i oceniło poziom tegorocznych prezentacji jako bardzo wysoki.Zespoły prezentowały się w trzech kategoriach tanecznych: etiuda taneczna, inne formy tańca oraz taniec nowoczesny.

Stargardzianki pojechały tam z zamiarem sprawdzenia swoich umiejętności i skonfrontowania się z bardzo dobrymi zespołami. Pełne energii i pozytywnego nastawienia wróciły do domu z niemałymi osiągnięciami. Zdobyły I miejsce

w kategorii inne formy tańca z premierowym pokazem układu „Toksydemia”. Zaś bardzo lubiany przez naszą publiczność układ pt. „Kim jesteśmy?”, w kategorii etiuda taneczna zdobyło II miejsce. Jest to jeden z największych sukcesów naszych tancerek. Za pierwsze miejsce Gest otrzymał piękną statuetkę, którą zaprojektował Adam Fedorowicz – rzeźbiarz, autor statuetek – nagród filmowych „Orły”.

17 marca 2012 r.

GEST uczestniczył w Polsko – Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. W festiwalu wzięło udział ponad tysiąc uczestników

m. in. z Gorzowa, Legnicy, Zielonej Góry, Trzemeszna, Krosna, Sulechowa a także z Niemiec. Na scenie zespoły prezentowały rożne style taneczne, począwszy od Hip-hopu poprzez inscenizację, etiudy aż po Show dance. Oczywiście GEST zdobył nagrody.

I miejsce – GEST w kategorii Inne propozycje taneczne powyżej 18 lat
III miejsce – GEST w kat. etiuda  taneczna powyżej 18 lat
I miejsce – GEST DUO w kat. inne propozycje taneczne do 17 lat
III miejsce – GEST MINI w kat. disco do 11 lat 

9 czerwca 2011 r.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Let’s dance” w Szczecinie. Na scenie dominowały barwne kostiumy i dynamiczne zespoły, głównie formacje disco dance i hip hop. GEST zaprezentował się w kategorii „inne formy” w różnych kategoriach wiekowych.

GEST MINI – I miejsce
GEST DUO – II miejsce
GEST – I miejsce

11 czerwca 2011 r.

Organizacji XIV Konfrontacji Różnych Form Tanecznych w Kutnie jak co roku podjął się Kutnowski Dom Kultury, natomiast patronat objął portal eKutno.pl. Na scenie prezentowały się ciekawe style taneczne: disco dance, dance show, hip- hop, street dance, modern jazz itp. Jury w składzie: Kornelia Ciołek – choreograf i asystent Studio TAP and JAZZ DANCE

z Warszawy, Jacek Suchiński – tancerz i choreograf z Malborka – przewodniczący jury, Benoit le Gros Azeduovo – choreograf tańca afro-współczesnego, klasycznego i modern Międzynarodowej Szkoły Henri Motra po obejrzeniu prezentacji w kategorii wiekowej 12-15 lat przyznało Gestowi Duo II miejsce za choreografię „OCEANIDY” w kategorii ,,inne propozycje taneczne” oraz wyróżnienie za układ ,,SZUKAJĄC” w kategorii ,,etiuda taneczna”. Spośród prezentacji w kategorii powyżej 15 lat zespól Gest zdobył II miejsce w kategorii „inne propozycje taneczne” za układ „Kim jesteśmy?” oraz I miejsce w kategorii „etiuda taneczna” za prezentację „Obudzić duszę”.

29 kwietnia 2011 r.

Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Międzynarodowy Dzień Tańca” odbył się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej

I-go stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku. Organizatorem było Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku.
W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z różnych stron Polski ( łącznie ponad 600 uczestników ), które zaprezentowały wiele ciekawych choreografii począwszy od hip-hopu do inscenizacji tanecznych. GEST zaprezentował się w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych zdobywając wiele czołowych miejsc:

w kategorii do 11 lat
I miejsce GEST MINI w kat. miniatura taneczna
II miejsce GEST MINI w kat. inne formy w kategorii 12-15 lat
I miejsce GEST DUO w kat. miniatura taneczna
II miejsce GEST DUO w kat. inne formy w kategorii powyżej 16 lat
I miejsce GEST w kat. miniatura taneczna
I miejsce GEST w kat. inne formy

Za wysokim poziom artystyczny zespół otrzymał nominację do udziału w 38 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej ,,Kielce – 2011”.

25-30 czerwca 2010 r.

„Tańczą, tańcują, przytupują, podskakują, wycinają hołubce, pląsają, tarzają się, wyginają, czasem stają na głowie, innym razem skaczą wysoko. A wszystko radośnie, kolorowo” – tak najkrócej można opisać XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca

w Gorzowie Wielkopolskim ( 25-30.06.2010 ). Jego formuła jest artystyczno-pedagogiczna, bez komercji i schlebiania tandetnym gustom, jak twierdzi jeden z jurorów- Pani Ewa Repsch. Dlatego z przyjemnością na ten Festiwal będziemy wracać. Wydarzenie artystyczne miało charakter konkursowy, GEST wytańczył:

Tytuł Laureata oraz Nagrodę Wojewody Lubuskiego – GEST DUO
Tytuł Laureata oraz Nagrodę Dyrektora Lubuskiego Europe Direckt w Gorzowie za promowanie integracji europejskiej poprzez taniec – GEST.

14 marca 2009 r.

Prezentacje Taneczne „A teraz My” Szczecin – 14.03.2009 r. Zaprezentowały się dwie grupy: GEST i GEST DUO. Grupa GEST wytańczyła wyróżnienie.

Luty 2008 r.

Kolejny rok Zespół Taneczny „Gest” z Młodzieżowego Domu Kultury aktywnie spędzał ferie zimowe. W pierwszym tygodniu ferii zespół przebywał na zimowisku w Zakopanem połączonym z warsztatami tanecznymi. Spacerowałyśmy po górach, jeździłyśmy na łyżwach, pisałyśmy śmieszne wiersze, zmęczone ciała relaksowałyśmy w Aquaparku. Największe wrażenie zrobił na mnie spektakl „Demonizm Zakopanego” w Teatrze Witkiewicza, który aktorzy zagrali specjalnie dla nas- wspomina Ania Korszun, która wróciła z Zakopanego ze złamanym obojczykiem. Na stoku spotkałyśmy „Supernianię” Panią Dorotę Zawadzką, która udzieliła nam kilku wskazówek jak np. poradzić sobie z niesfornym rodzeństwem, a Pani Gosi jak rozumieć dorastającą młodzież z naszego zespołu. Na co dzień warsztaty prowadziła Pani Anita Podkowa-Brańka , kierownik Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie, choreograf programu „Ciao Darvin”, „Drogi do gwiazd”. Rady Pani Anity na pewno weźmiemy pod uwagę, a warsztat taneczny będziemy dalej szkolić na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Z niecierpliwością czekamy na następne warsztaty, na których zdobędziemy przydatna wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu będziemy mogły realizować kolejne choreografie i przygotowywać się do kolejnych konkursów- wspomina Kinga Ziembicka. Niespodzianką była nauka szalonej samby przez Panią Iwonę Pawlović – jurorkę „Tańca z Gwiazdami”, która gościła w Zakopanem. Usatysfakcjonowane w końcu musiałyśmy wrócić do Stargardu i zacząć ćwiczyć nasz nowy układ – wspomina Ola Rochna. Nie zawsze było mi łatwo z dorastającymi gimnazjalistkami, w utrzymaniu dyscypliny niezawodna była pani Renata Piechowska, która od lat jeździ z zespołem na festiwale i obozy. Pomimo zmęczenia mam już plany na kolejne wyjazdy. Muszę tylko odespać noce, zregenerować swój organizm i skupić się na kolejnych wyjazdach

i choreografiach. Mam nadzieję, że zespół dobrze się bawił i wypoczął, a poprzez warsztaty taneczne także doskonalił

i rozwijał umiejętności taneczne – Małgorzata Flas – kierownik zespołu.

9-22 lipca 2007 r.

Wakacje postanowiłyśmy spędzić aktywnie. Dostałyśmy się na XXXIV Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce 2007. Dwa tygodnie ( 9-22.07.2007) upału, koncertów, warsztatów. Pozdrawiamy panią Krysię i pana Bartka. Opłacało się.

To nasze pierwsze ,,koty za płoty ” w Kielcach” i co? Sukces – „Srebrna Jodła” Huuurrrraaaaa…… Kielce kojarzą się nam z przesympatycznym panem Zbyszkiem Lewińskim, z którym organizowałyśmy wiele koncertów dla mieszkańców Kielc –

m.in. „Mimoza show”. Miło wspominamy także zaprzyjaĄnione zespoły – „Remix”. „Swing”, „Hałas”. Kielce będziemy wspominać jeszcze długo – Paulina wykonała „Lot Ikara” – spadła ze sceny podczas Koncertu Galowego. Na szczęście lot zamortyzowało płótno – dekoracja i lot zakończył się szczęśliwie. Ale ile wrażeń?

22 kwietnia 2007 r.

Zespół taneczny GEST oraz zespół wokalny RUPAKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie wzięły udział w Koncercie Galowym w ramach VII INTERDYDAKTY w Operze na Zamku w Szczecinie. Po eliminacjach, w których wzięło udział 1200 wykonawców i po Tytułach Laureatów tym razem nagrodzono trzy placówki (między innymi naszą) za wysoki poziom artystyczny. Zdobyliśmy Nagrodę Specjalną Dyrektora Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Zespół taneczny GEST oraz zespół wokalny RUPAKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim wzięły udział w Koncercie Galowym w ramach VII INTERDYDAKTY w Operze na Zamku w Szczecinie. Po eliminacjach, w których wzięło udział 1200 wykonawców i po Tytułach Laureatów tym razem nagrodzono trzy placówki (między innymi naszą) za wysoki poziom artystyczny. Zdobyliśmy Nagrodę Specjalną Dyrektora Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

17 marca 2007 r.

Dwie grupy zespołu tanecznego „GEST” z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie prowadzone przez Małgorzatę Flas, wzięły udział w szczecińskich konfrontacjach tanecznych „VII Artystyczna Interdydakta”. W konkursie wzięło udział 56 zespołów ze Szczecina, Polic, Szczecinka oraz Stargardu Szczecińskiego. Zespół „GEST” zdobył dwie nagrody w kategorii 10 – 12 lat grupa młodsza zdobyła tytuł laureata za układ „WAŻKA” natomiast grupa starsza w kategorii 13-15 lat zdobyła tytuł laureata za układ „MIASTO NOCĄ”. Jesteśmy bardzo zadowolone mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy – mówią dziewczęta z zespołu. Nadmienię, że dziewczęta z zespołu „GEST” w okresie ferii zimowych uczestniczyły

dziewięciodniowych warsztatach tanecznych w Zakopanem.

Styczeń-luty 2007 r.

Zimowisko… czyli czas odpoczynku ale i treningów dla naszych tancerek.

Czerwiec 2006 r.

Znów gościłyśmy w Gorzowie na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Gorzów 2006 – tym razem zakwalifikowała się grupa najstarsza. Zaprezentowałyśmy 2 układy: „Ptaki”, „Po drugiej stronie lustra”. Zdobyłyśmy tytuł Laureata oraz Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty. Chętnie pojedziemy do Gorzowa w następnych latach.

Czerwiec 2006 r.

Koncert „55 Dziecięcych Szczęść” z okazji Jubileuszu Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.

Skip to content